A skláři nebudou mít co žrát – bitcoin

Jsem zklamaná, že u Vás nemohu platit hotově. Postěžoval si kde kdo, při změně metody úhrady nákupu na rohlík.cz. Má ještě Homo Fiatus v tomto světě nějaké uplatnění?

nevýhoda digitálních měn je, ta, že se v ní nemůžete koupat

Můžete argumentovat tím, že důchodci nemají možnost platit kartou, že ne každý má bankovní účet, ale stejně tomu nebudu rozumět. Člověk, který si stěžuje, že nemůže platit hotovostí na mne bude působit jako by si posteskl po životě v jeskyni.

Co budeš dělat, když ti ty tvoje virtuální peníze někdo vezme? A co ten bitcoin až spadne?

No to budu asi v háji, ale pokud kleknou všechny banky společně s bitcoinem, tak vybílený účet bude ještě marginální problém.

Včera jsem prožila jedno z velkých finančních martyrií – chtěla jsem poslat určitý finanční obnos člověku mimo Evropu, konkrétně do Egypta. Běžně by stačilo použít Pay Pal, Revolut nebo Bitcoin, a finance by měl dotyčný během vteřiny v peněžence. Bohužel tady dotyčný preferoval pouze převod přes banky. Poslala jsem tedy přes bankovnictví určitý obnos, a zaplatila poplatek 250 korun. Dva dny jsem čekala na to, aby se platba vrátila zpět, bez udání důvodu.

Druhý pokus tedy přes Western banku. Registrace na webu trvala déle než daňové přiznání. Aktivační link mi dorazil až po deseti minutách. Při prvním zadání platby se neotevřela platební brána. Podruhé zase nedorazila ověřující SMS. Následně platba prošla. Western si naúčtoval 5 dolarů poplatek, a mě připravil o hodinu času.

Nerad(a) něco měním

To já taky ne, a proto jsem byla deset let u androidu, a teď budu dalších x let u IOSu. Nerada měním zaběhlé, ale rozhodně ráda nahradím pomalé, drahé a neužitečné za pohodlné a levné.

A skláři nebudou mít co žrát

Když nebudou lidi chodit na poštu, tak pošta nebude, a když nebudou používat hotovost, tak nebudou banky a směnárny a nebudou malé podniky, a ti lidé co tam pracují přijdou o práci. To samozřejmě není pravda, a historie jest důkazem.

stavěči kuželek přišli o práci, když je nahradili stroje, stroje ovšem potřebují údržbu

Placení hotovostí je už trochu hipsterská záležitost. Fajn uplatnění mohou mít kovové mince při mariáši nebo jako žetony na poker, ale jako platidlo již začínají připomínat lidské stavěče kuželek.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL