Co dělat, když nastane apokalypsa nemrtvých? #4

Většina cest spočívá v pomalém přesouvání se z vypleněného místa na jiné. Nemá smysl chodit více než pár kilometrů denně. Není tolik jídla, a sil na delší trasy. Všude to vypadá víceméně podobně. Z měst se vytratil život a hluk, většina ulic je prorostlá ošklivým, šedivým plevelem. Nemá smysl někde spěchat. Tímto tempem můžete brakovat potravinové automaty pěkně dlouho.

Když se to stalo, tak většina lidí brala konzervy, polévky a trvanlivé potraviny. Zanedlouho přišli, že to ztrácí význam. Konzervy jsou zbytečně těžké. Nakonec jich hodně povyhazujete. Berte si jen tolik potravin co zvládnete nést pár hodin na zádech. Cokoliv navíc je hazard. Za tu bolavou páteř to nestojí.

Rozhodně se vyplatí vyhýbat místům jako jsou sportoviště, kina, nebo školy. Je tam sice hodně zásob, ale taky hodně nemrtvých. Těsně před tím, než se vše zhroutilo, byla tato místa určena jako rozšíření přeplněných nemocnic. Doteď neutichla, i když v nich není živého člověka.

Šedý šum tlačících se mrtvol, jako jedné velké přírodní pohromy. Ten, kdo by se tam dostal živý, by měl přístup k armádním zásobám, k funkčnímu benzínu, opevněnému vozu a nespočtu zbraní či léků. Na jedno takové místo hledím zpovzdálí.

To, že se o to nikdo nepokusil, značí, jen, že v okolí není žádná skupina lidí. Což ovšem také znamená bezpečí a klid. Dnes přespím v autě. Jen přes něj hodím stavební plachtu, kterou běžně používám jako stan. Nechci, aby mě někdo viděl.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL