Co dělat, když nastane apokalypsa nemrtvých? #3

S lidmi se snažíte vycházet nejlépe – tak, že se jim vyhýbáte. Většinou totiž něco potřebují, a mnohdy jde o život. Se psem to je ovšem jiné. Za trochu žvance máte někoho, kdo vás nerozcupuje, a ani si vás nedá k večeři. Tak snadno člověka neuplatíte, a určitě nebude tak věrný.

Najít skupinu lidí, kteří se neživí druhými lidmi je téměř nemožné. Tito lidojedi se od nemrtvých příliš neliší. Spojuje je stejný jídelniček, žití ve smečkách, a ve valné většině případů i vzhled a hlavně zápach. Jen ti nemrtví nejsou tak nebezpeční, protože jsou nemotorní a pomalí. Zanevřít na lidi je rozhodně snadnější než kdykoliv předtím.

Ovšem jsou situace, ve kterých se další pár živých paží hodí. Nejvíce to pak oceníte, když si chcete na chvíli odpočinout. Někdo musí hlídat, vždy někdo musí hlídat.

Jsou horší věci než se nechat sežrat. Například si nechat ukrást oblečení, a hlavně pak boty. Jídlo seženete z potravinových automatů, sklepů, aut, něco málo se podaří ulovit, ale náhradní pár bot se jen tak všude neválí. Pokud je to jen možné, tak boty před spaním zakopat pod spacák, a nebo si je přivázat tkaničkami ke kotníkům. Boty mají větší cenu než jídlo. Bez bot nikam nedojdete, velmi brzo podchladnete, a umřete.

Batoh a v něm malá plastová láhev slivovice, sušené maso z automatu, lupínky, ramen, pár bonbonů, aspirin, starý opotřebený nůž, kus lana, stavební plachta, benzínový zapalovač, měděný drát a dva páry vysokých pletených ponožek. Taková je dnes cena za přežití.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL