Zombie filmy, které jste ještě neviděli

Snad každý viděl Resident Evil nebo 28 dní poté, většina žebříčků se zaměřuje na nejprofláklejší kusy. Filmy v tomto žebříčku nemají drakonické rozpočty, některé ani nebyly v kině, a moc se o nich nikde nedočtete, ale stejně si myslím, že si zaslouží pozornost. Hlavně pokud jste chronický konzument mrtváckých filmů a seriálů.

Maggie – 2015

Arnold jako starostlivý táta zombie holky

Tento film překvapí v prvé řadě obsazením. V hlavní roli je Arnold Schwarzenegger, který už je sám o sobě tak trochu mrtvák. Nicméně tady hraje naštvaného otce dívky, která se nakazí. Nákaza je na rozdíl od většiny filmů velmi pomalá, a tak dívka z počátku může relativně důstojně žít. Celkové pojetí apokalypsy je tady mírnější. Amíci to mají pod kontrolou – relativně.

Thanatomorphose – 2012

Jednoho dne se probudíte s tím, že hnijete za živa

Thanatomorphose je francouzské slovo, které nemá český ekvivalent. Víceméně znamená rozklad těla způsobený smrtí. Asi nejvíc kontroverzní snímek, který Vám může být nabídnut v tomto seznamu. Děj se odehrává v jednom bytě o třech místnostech. Začíná nevinně- holka najde na rameni modřinu, pak ji svědí trochu kůže. Stačí zajít k doktorovi, a ten na to předepíše nějaké vitamíny. Celý film je doprovázen depresivní atmosférou a narůstající dávkou nechutných scén.

Stanice Soul – 2016

Asi nemá smysl velebit Korejce, a jejich animovanou kinematografii – je to prostě jasné. Tato zombie animace má však něco víc do sebe. Už jen díky způsobu, kterým je film nakreslený, má smysl jej vidět. Animace je libá na oko, a nikde, naštěstí nikde nepřechází do klasického anime kýče, což je velký bonus, když chcete natočit vážnější film o požírání lidí.

Zánik – 2015

Jedna pohroma nestačí. Kromě zničeného světa plného rychlých a agresivních tvorů, kteří už jen zdánlivě připomínají lidi, tu máme ještě klimatickou krizi. Všechno zmrzlo, což sice na čas zastavilo nemrtvé, ale ti si časem vybudovali imunitu.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL