Na co se připravit, než si domů přinesete kočku

Rozhodla jsem se sepsat takové malé, nutné minimum, které je zapotřebí pochopit k lepšímu soužití s kočkou. Pro ostřílené kočkomily to bude spíše opakování, ale pro začátečníka se snad najde i nějaká užitečná rada.

Máme doma kočku

Většinou se jedná o připravenou událost. Koťátko pečlivě vybráno z voňavého košíku ostatních koťat putuje za svou novou rodinkou, která se již nemůže dočkat. Toto je ta ideální varianta. Ta druhá, méně romantická, je třeba najít malé bezďátko (jedná se o kombinaci slov “bezďák” a “koťátko”) někde u popeláku nebo za pneumatikou staré, rezavé oktávky. V takovém případě se nejde připravit, je třeba konat.

Co s ní?

No, jsme ve fázi, kdy jsme se rozhodli kočku ponechat. Máme doma kulaté, chlupaté, hovínko. Z počátku plaché. To většinou přejde do první noci. To z roztomilého hovínka vyroste v mother-fucking bitch, co pije krev, kouše do všeho, hlavně do chodidel čouhajících z peřin. Počítejte s tím, že se nevyspíte. To je první zkouška, zdali je ok nápad mít kočku. Jestli jste však měkejši jako já, tak si kočku necháte, i kdybyste měli být její otroci na plný úvazek.

“Kočku si teda necháme”

Skvělé! Jen připomenu, že se průměrná kočka dožije cca 10-15 let. Je to rozhodně dlouhodobý úvazek. Pokud však přežijete první tři měsíce, tak máte vyhráno, nebo jste už oni otroci, kteří chodí po špičkách, aby se náhodou Karamelka neprobudila. Please, nedávejte kočkám jména podle jídla, ještě k tomu zdrobněle.

Tohle není manuál na kočku

Asi jste již ze čtení prvních odstavců pochopili, že se nejedná o žádný osvícený how-to manuál. Neporadím, jak zkrotit kočku, protože to stejně moc nejde, a taky proto, že je na netu tolik návodů, které to dokáží popsat lépe, než já. Kočkomilové jsou docela grafomani. To, že mají kočku se většinou dozvíte hned po tom, jak se jmenují, někdy i dřív.

Poškrábané ruce, nábytek, všechno, co visí nebo plandá je K.O

Překvapivě to jsou maličkosti. Nejhorší vždy bude, že si hovínko chce hrát, výhradně ve tři ráno, a dává to najevo hopsáním, škrábáním, mňoukáním. Nejvíce hravé je pak, když máte brzy ráno vstávat. Z praxe vím, že o víkendu jsou hodnější.

Všechno je to stejně nakonec blbina

Dopisuji tento článek, poslouchám Franka Zappu, a vedle mě vrní spokojený tvoreček, kterému jsem se rozhodla udělat hezčí život. A na oplátku mám poškrábané ruce, jako patnáctiletá fanynka Tokio Hotel, ale taky nového člena rodiny. Vrnícího, hravého, blboučkého, roztomilého, našeho.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL