Vykouřit 40 cigaret, a pak odehrát zápas za Real Madrid

Zní to jako z písně Tří sester, ale jedná se o skutečnou událost se skutečným hráčem. Navíc je to záležitost z moderního fotbalu, takže se nejedná o gentlemanské pokuřování v bráně, jak bylo známo u gólmanů ještě na počátku minulého století.

Píše se rok 2006, a z Brazilského São Paulo FC přestupuje do Real Madrid CF nadějný, pravý krajní obránce Cicinho. V té době již vítěz mistrovství světa klubů a konfederačního poháru FIFA s Brazilskou reprezentací. Je vám dvacet šest, hrajete za nejlepší klub světa, a současně v nejlepší reprezentaci. A k tomu všemu zvládnete vykouřit dvě krabičky cigaret denně, a navrch to proložíte osmi pivy.

I přes svůj tragický životní styl, hrál Cicinho profesionální fotbal do 38 let

Kde většina fotbalistů, vzorně žijících, dávno pověsí kopačky na hřebík, tam ještě Cicinho pokračoval. Po Realu Madrid zamířil do AS Řím, po třicítce ještě kopal nejvyšší Brazilskou, a následně i Tureckou ligu, kde pořád pravidelně nastupoval v základní sestavě.

Byl jsem alkoholik, protože jsem nedokázal pít jenom pivo. Pil jsem do té doby, než jsem spadl na zem. Když jsem přišel do Realu, vymklo se mi to totálně kontrole. Tam jsem pil opravdu hodně. A nejen v noci. Jednou mě viděl jistý novinář pít, ale díky tomu, že mužstvo mělo dobrou výsledkovou šňůru, se celá situace zahladila,“ 

Je naprosto bizarní, že je někdo schopen s tímto životním stylem hrát vrcholový fotbal na světové úrovni. Není to však vyloženě unikátem, někteří fotbalisté jsou známí tím, že si rádi zapálí nebo trochu přihnou.

Wesley Sneijder si rád zapálil v dobách své aktivní kariéry, párkrát byl přichycen, jednou dokonce kamerami při zápasu, který sledoval.
Útočník Manchesteru United, Dimitar Berbatov byl vyfocen s cigaretou. Na svou obhajobu řekl, že kouření jen předstíral, protože to vypadalo cool.

poznáte o koho se jedná? 🙂

Kouření je ve sportu rozhodně velmi netradiční, ačkoliv se najdou výjimky, tak většina sportovců dodržuje přísnou životosprávu ve, které návykové látky nemají prostor.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL