Žádná velká civilizace nezanikla, protože se chovala slušně

Netajím se tím, že mám ráda zbraně, zajímám se o postapokalypsu, prepperství, a tak dále. Už pár let se v těchto skupinách objevuji, jedna věc mě ovšem velmi mrzí. Pokud máte rádi zbraně, zajímá vás nějaké military odvětví, tak velmi snadno schytáte od okolí nálepku zpátečnického vidláka, který chce mlátit své děti, a vést je k white thrash redneck válce proti mýdlu a penicilínu. Je to kravina, ale trochu pravdy na tom bude.

Faktem je, že výše zmíněná odvětví lákají občas podivná individua. Zrovna dnes se objevil v jedné prepper skupině (to jsou lidi, kteří se připravují na kolaps, blackout, apokalypsu, válečný stav…) příspěvek od Petra Hampla, určitě ho znáte, je to takový Babica mezi sociology, a to sociologové jsou povětšinou Babicové mezi vědci obecně. Ten příspěvek byl klasický žvást o tom, jak jde společnost do končin, kde světlo nesvítí. To proto, že údajně převládá korektnost, multi-kulti, gender a další slova, jejichž význam ani neznám. Autor příspěvku vyzýval skoro až idylickým způsobem k “přečtení než tu pravdu smažou”. Kdo má účet na sociální sítí ví, jaký dokáže vytvořit pocit takový scam post. Něco, jako když máte retardovaného bratrance, a musíte s ním ven na hřiště. Nehledě na fakt, že se jednalo o off topic, který do skupiny prepperů prostě nepatří.

Uklidňujícím faktem pro mě bylo, že většina lidí na tento uplakaný projev reagovala negativně, někdy i trochu za čarou slušnosti. Autor byl za mučedníka “utajené pravdy”, a svět šel dál, ale s ním také další nesmyslná kategorizace.

Na pravou míru

Řím se opravdu nerozpadl, kvůli toleranci k homosexuálům, a západní civilizace se rozhodně nerozpadne proto, že by se chovala slušně k menšinám a whatever furríkům. Ten “teplý” Řím (teplé bylo Řecko btw) uvádím záměrně, protože si jej nejčastěji berou do úst jako příklad nějaké dekadence, která jej zničila. Přitom se jedná o jednu z nejdéle trvajících říší, a zřejmě o nejslavnější říší vůbec. Římská říše tady byla 16x déle než Sovětský svaz, její pozitivní dopad, na rozdíl od sovětů, na dnešní svět, je nepopiratelný.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL