Kyber retardace z peněz daňových poplatníků

Co se vám vybaví při pojmu, jakým je například “digitalizace státní správy”? Nemohu mluvit za ostatní, ale já se skoro osypu. Digitalizovaný bordel je stále bordel. Jediným rozdílem je, že nesmysl vyplníte, místo na papír -na web. Nezáleží, jestli to máte podobně jako já. Důležité je vědět, co všechno pro nás vláda dělá. No, a není toho moc. Málo muziky za hodně peněz.

Co je to ta digitalizace?

Jste na prodlouženém víkendu s rodinou. Kolem vás krásná příroda, slunečno, děti si hrají venku na zahradě. Práci již máte za sebou, jen stačí na tři kliknutí odeslat daňové přiznání, vše se odešle bez jediné chyby. Není potřeba daňových znalostí, vše je digitalizováno. Daně jsou pět procent. Zavíráte notebook, a jdete si s dětmi hrát. V pozadí hraje hudba jako z reklamy na máslo.

No a teď zpátky do reality. Jste v paneláku na Hájích, googlujete další daňový termín, a protože vám formulář ani na po desáté neprošel, tak propadáte úzkosti. Děcka pobíhají kolem kuchyně, a ta nejmladší si rozbije hlavu o sporák. Takže i tento rok půjdete s lahvinkou za účetní, která vám to vyplní na papír. Místo reklamy na máslo hraje Cannibal Corpse. Digitalizaci prostě nechceš.

Smutný příběh, co? Tak se pojďme podívat, co všechno dělá stát, aby se to změnilo.

Chytrá karanténa – eRouška

Aplikace, která má pomáhat trasovat lidi, kteří se nakazili nebo byli v kontaktu s nakaženými. eRouška spadá do projektu Chytré karantény, což mohl být docela fajn nápad, jenže se časem ukázalo, že si lidi raději stáhnou aplikaci Lidl plus, která jim bude šmejdit v nákupním lístku, než, aby dali vědět, že jsou nemocní. Nechci se pouštět do spekulací, ale možná to bude tím, že lidé jednoduše nevěří, že to bude fungovat. A ono to taky nefunguje.

Vláda pro rok 2021 schválila finacování Chytré karantény 2.0. Uvolněno bude bezmála 400 milionů korun (394 919 799 korun vč. DPH). Největší část má přijít na chod externího call centra (240 milionů korun).

První eRouška tedy byla fail, ta druhá slibuje, že bude lepší, a že už bude opravdu anonymní. Co se nové eRoušky 2.0 týká, tak je na 26. místě v kategorii zdraví a fitness. S tím, že je před ní třeba kalkulačka BMI nebo monitoring ovulace. Tolik k popularitě nové eRoušky.

Zdroj: App Store

Centrální rezervační systém

Ano, jedná se o ten stejný systém, který prvně neuměl zpracovat rodná čísla starších občanů (pro které byl v první fázi určen), a když už se to naučil, tak došly vakcíny. Více k tomu vlastně není, co dodat. Kolik taková sranda stojí můžete najít zde: https://www.hlidacstatu.cz/Detail/14061440. Jenom taková maličkost k systému: data, která do něj dávají uživatelé byla přeprodávána jiným firmám. Tolik k digitální transparentnosti. Vůči tomuto výroku se ostře ohradila přímo Chytrá karanténa, která tvrzení prvně popřela, a na konci stejného příspěvku potvrdila.

Vláda na TikToku

Komu je líto influencerů Anny a Jakuba, ten si asi neuvědomuje, že tito kyber prostituté přivedli Babiše na TikTok mezi malé děti. Ti dva dostávají zasloužený hejt. Pro nepolíbené touto kauzou ve zkratce: Jakub a Anička jsou influenceři. Vláda jim nabídla kšeft – respektive oni přišli za vládou, že by jakoby něco možná vzali jakože. Budou dělat osvětu na TikToku ohledně očkování.

Za minutová videa dostanou něco bokem, každý mlží. Prvně jakože nedostanou nic, pak zase jo. A teď to prý bylo jen na propagaci. Ale penízky prý vrátí, protože se jim nelíbí, že je daňový poplatník rozlícen – a vůbec netuší proč.
Aničko, Jakube, možná proto, že většina gastro trhu pošla, spousta lidí nemá ani na zálohy, ale vy společně s Babišem vyvracíte mýty o očkování na sociální síti pro děti?! A to všechno za půl milionů bez DPH z peněz těch, kteří mají zákonem zavřenou hospodu. O ty peníze nejde, je to v moři ostatních nesmyslů jen kapkou. Tady je zásadní problém, že ti dva influenceři, budou nalévat propagandu do malých dětí na místech, kde jsou zranitelné.

Rodiče své děti milují nadevše, ale za takový projev slizáctví bych klidně počítala s vyděděním. Jakub, který ještě donedávna kritizoval Babiše, protože to frčí, ale pak pro něj začal virtuálně “šlapat” na sociálních sítích, samozřejmě pro dobrou věc a osvětu. Kdyby jim šlo opravdu o osvětu, tak nepotřebují mít za zadkem Babiše, a udělají to po svém. Hlavně se očkujte a volte. Ale až bude funkční centrální rezervační systém.

eDalnice

Eshop na jednu jedinou položku, který je napsaný veřejně dostupným redakčním systémem, stál aktuálně 309 milionů. Toto číslo uvádí přímo na svých stránkách https://edalnice.cz/o-projektu/index.html. Nutno dodat, že to není pouze web, ale celý projekt. To ovšem nemění nic na faktu, že výstupem tohoto projektu je webová stránka, která z počátku vůbec nejela, pak jela, ale nešlo si v ní nic objednat. Následně tedy sice jede, ale už to přestalo všechny zajímat. 309 milionů fuč. Za digitální nálepku.

Operátoři e-shopu zpočátku evidovali denně desítky případů, kdy si zákazník koupil kupón s okamžitou platností a spletl se v registrační značce. Chybu nelze opravit a kupující přichází o peníze.

Něco jako reklamační řád na eDalnice asi vůbec není. Což je fajn, ušetří se tak na oddělení storen. Co už není fajn, jsou peníze, které nedostanete zpátky. Ale zase můžete udělat radost někomu, kdo má tu vámi špatně zadanou SPZ.

Co ještě skvělého vláda na internetu dělá

S aktuálně nejvyšší “sekyrou” v historii, 367.4 miliard, by si i člověk řekl, že se musí i ten největší socan zamyslet, kde ušetřit. Opak je pravdou. Na další rok se plánuje minimálně stejný schodek. Tento výčet. a mnoho dalších, jsou důkazem, že peníze v rukou státu jsou velmi špatnou investicí.

  • Kampaň na zlepšení vládní komunikace na internetu ohledně koronaviru – 50 000 000 korun.
  • Vláda schválila na digitalizaci dalších 2.5 miliardy.
  • 60 000 000 korun by měla stát nová komunikační kampaň Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) – má informovat o dopadech pandemie.
  • Očkovací kampaň – video šišlajícího seniora a dítěte na houpačce stálo 1 136 606 korun, zdali za to stojí, můžete posoudit zde: https://youtu.be/88qoSwN8-H4 – nutno dodat, že vládní youtube účet pro jistotu vypnul hodnocení i komentáře. Oni moc dobře vědí proč.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL