Poptávka po decentralizaci stoupá, Telegram překročil hranici půl miliardy uživatelů

Za poslední 3 dny nabyl Telegram 25 milionů nových uživatelů. Tento nárůst může být spojený s odpojením Parleru od Amazon serverů. Právě tato událost protlačila opět do mainstreamu debatu ohledně komunikace na internetu a svobodného projevu. O překonání hranice půl miliardy uživatelů informovat Telegram všechny své uživatele prostřednictvím hromadné zprávy 14.1. 2020.

Popularita Telegramu roste hlavně proto, že na rozdíl od konkurenčního Whatsappu nevidí do zpráv. Ty jsou šifrované, a dávají lidem větší kontrolu nad obsahem, který sdílí. Byl v oblibě Islámského Státu, který skrze Telegram plánoval teroristické útoky. Dnes si přes něj hlavně lidé píší něco, co nechtějí sdílet třeba s úřady a nebo Markem Zuckerbergem.

Popis není dostupný.
Tuto zprávu zaslal Telegram svým uživatelům

Decentralizace je nutný krok k dalšímu vývoji internetu

Decentralizace je pojem, který se dnes běžně skloňuje v mainstreamu. Poptávka narostla do čísel, která již nejsou zanedbatelná. Snaha centrální moci, převážně na západu, dokazuje, že se již nejedná o okrajové téma pro pár dealerů a nebo krypto-vexláků. Bitcoin, Telegram, Minds a další představují hrozbu pro vlády, ty totiž nemají možnost tyto svobodné platformy formovat dle vlastních doktrín.

S narůstající popularitou kryptoměn, a anonymní komunikace, se začíná opět vytvářet prostor pro svobodný internet. Jeho podoba se však musí transformovat.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL