Přelepí si webkameru na notebooku, ale hesla si píše do wordpadu

Možná se v tom vidíte, a při čtení těchto řádků, máte přelepenou webkameru. Co kdyby se vám naboural hacker, a udělal pár nelichotivých fotek v pyžamu nebo s mastnými vlasy. Bezpečnost je bezpečnost, to se musí nechat. Většina útoků do počítačů nezapíná webkameru, vlastně téměř žádný. “Hacker” nebo spíš automaticky napsaný bot, kterého jste si přitáhli do počítače při stažení té super appky, která vám přebarví facebook na žluto, půjde po přihlašováních heslech.

Safety mode on

Je až zarážející, kolik lidí má z “bezpečnostního” důvodu přelepenou webku, a zároveň na ploše uložený soubor hesla.txt ,ve kterém lze nalézt přihlašovací údaje, od emailu, až po internetové bankovnictví. Je pak úsměvné, že se dotyční bojí, že jim někdo udělá nehezkou fotku, ale to, že jim můžete vybrakovat bankovní účet neřeší.

Také se nabízí otázka, proč tak úzkostně řešit kameru notebooku, když celé dny hledíme do mobilu, který má přední kameru. Těm, kterým jsem tímto nečekaným zjištěním udělala vrásky se omlouvám, přinejhorším můžete kameru přelepit i na mobilu.

Další IT skvosty, které nelze pochopit

  • Lidé, kteří píšou u zapnutého počítače na papír text, který následně přepíšou do počítače.
  • Posílá neořezané printscreeny – můžeme tak vidět, že navštěvuje pornhub a rád nakupuje v hobby.
  • Mají chladicí podložku – ta věc prokazatelně nefunguje, jen to překáží.
  • Posílají nepřejmenované přílohy emailu, těžko pak poznáte, který ze souborů ; ; je projektová dokumentace, katastr, plná moc. Doufám, že lidé, kteří toto dělají, budou v posmrtném životě muset všechny tyto soubory správně přejmenovat.
  • Posílají maily mobilem, a nechají si podpis “Odesláno z iPhonu” – je totiž velmi důležité vědět, z jakého zařízení vám dotyčný poslal email.
  • A když jsme u těch mailů, tak jsou pořád lidé, kteří používají email jako sociální síť. Jednou za čas mi někdo ze známých pošle mailem video z youtube.
  • Barbaři, kteří dělají smajlíkům nosy – mám na myslí : – )

Je jedno jestli splňujete jeden bod nebo všechny, stejně je pro vás připraveno speciální místo v pekle.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL