Proč musíme platit vládě TikTok?

TikTok – sociální síť, která je převážně o tancování, memech a kočkách má nového uživatele. Je jím Česká vláda, která samozřejmě financuje celý projekt z daní poplatníků, kteří ani mnohdy neví, co ten TikTok je.

Vláda chce být cool

Jenže nikdy nebyla a nebude. Jestli si chce vláda zlepšit reputaci u mláděže, tak by bylo fajn, kdyby jim řekla, kdy budou mít maturity nebo jim přestala vtloukat, že se někdy dožijí důchodu. Vláda je otravný soused, který vás šmíruje, když se vracíte pozdě domů. Vláda je pravým opakem toho být cool.

Nechává si platit za něco, co zvládnou náctileté děti zdarma

Jsi naprostý nýmand? Nevíš, co se životem? Tak to pojď natáčet videa pro vládu. Dostaneš za to 500 000. A to jen za to, že se znemožníš před malými dětmi, které tam stejně koukají na minecraft.

Dominik Feri a jeho vykřičníky

Pokud máte Instagram, tak jste určitě postřehli příspěvky @choco_afro aka Dominik Feri – je zrovna jedno, jaký na něj máte názor, na svém kanálu dává informace z jednání vlády. Ta sdělení dává do žlutých vykřičníků, které se snadno odliší od jiných příspěvků na Instagramu. Je to jednoduché, odlišné a funguje to. Navíc si za to Feri nebere extra příspěvek.

instagram: choco_afro aka Dominik Feri

Vláda neumí hospodařit *

Otázkou zůstává, jestli je zrovna v době krize ideální hýřit veřejnými prostředky na “opravení” pošramocené reputace. Vláda tímto hlavně dokazuje svojí aroganci, a reprezentuje se jako otesánek, který spase cokoliv kdykoliv. Z libertariánského hlediska jde o stále se opakující jev. Stát utrácí peníze, které získal regulováním peněženek daňových poplatníků. Věci jako vládní TikTok, eDalnice, eRouška, které stály a stojí nemalé peníze, by se měly brát v potaz, až zase nějakého lidumila napadne zvýšit daně.

* Stát neumí hospodařit, a nikdy to neuměl. Nelze ho to naučit z jeho podstaty a historického hlediska. Stát bude vždy utrácet peníze, které nelegitimně získal, a bude se s nimi snažit legitimizovat svou vlastní existenci. Třeba právě v podobě státního účtu na TikToku.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL