Stát selhal naprosto ve všem, všichni to ví a nic se neděje

Best in covid – statisticky nejhorší země na světě. Skoro 10 procent české celkové populace již mělo pozitivní test. Nefunkční web na registrace, tisíce seniorů, kteří čekají na vakcínu, zatímco papaláši očkují své rodiny. Podnikání zanikají nebo se dostávají do finanční pasti. Všechna média píši o fiasku státu.

Tentokrát to na trh hodit nemůžete

Stát dostal plnou moc na všechny aspekty našeho života, bez jediného náznaku odporu zavřel všechno. Již týdny si nemůžete koupit nic jiného než potraviny. Do restaurace může chodit jenom Prymula a Klaus starší. Stát má absolutní právo udělat naprosto cokoliv, kdykoliv, bez udání důvodů, a také tak činí. Pro vyvolání domnělého pocitu bezpečí připravil všechny o poslední zbytky svobody. Spoustu lidí připravil o práci, majetky, podnikání. Nikdo státu nepřekáží, a ten oplácí důvěru zruinováním každého privátního kousku života, na který si vzpomene.

Vzdáme-li se svobody pro dočasné bezpečí, přijdeme nakonec o obojí

Benjamin Franklin

Všichni známe viníka, přesto mu stále vkládáme důvěru

Stát selhal, tak potřebujeme více státu. Na obezitu je zase nejlepší bůček s pěti. Neotřesitelnost centrální moci je naprosto udivující. Lidé snad věří více ve stát než v Boha. Přitom zde stát zastává roli hajzlíka ze základky, který vás šikanuje a bere vám svačinu. Po takovém hajzlíkovi přeci nechcete, aby vám dále řídil celý váš život. Tak proč je to u státu jinak? Hajzlík ze základky nemá propagaci, a nemusíte se o něm učit ve škole, jako o nutnosti, bez kterého by snad ani slunce nevyšlo.

Války nejsou splaceny po čas války. Účet přichází později

Benjamin Franklin

Nenechte se onálepkovat

To, že nejste spokojení se současnou situaci, a přestáváte vkládat důvěru centrální moci není něco, co by mělo býti stigmatizováno. Bohužel se objevují snahy zaškatulkovat všechny do jednoho pytle. To že nesouhlasíte koronavirovými opatřeními, neznamená, že zneužijete Davidovu hvězdu ke svému světonázoru. A zcela jistě to také neznamená, že jste proti očkování. Neznamená to nic víc, než, že nejste spokojení se současnou situaci.

Změna v nedohlednu

Nouzový stav má de facto úvazek na dobu neurčitou. A stejně to je s dalšími událostmi. Do kina? V nedohlednu. Koupit boty? V nedohlednu. Uplatnit rok starý lístek na Rock for People? V nedohlednu. Dát si jídlo s přáteli? V nedohlednu. Další prodloužení nouzového stavu? Hned, co skončí ten dosavadní.

Nerezignovat

Ačkoliv se může zdát situace sebevíc bezvýchodná, tak je zapotřebí nerezignovat. Bohužel se přiznám, že přesný návod, co dělat, nemám, lhát nebudu, pokud jej máte vy, tak sem s ním. Na začátek by však bylo dobré přestat se nechat šikanovat hajzlíkem, který nám krade svačiny.

Je-li cílem života jen dál žít a vegetovat, pak takový život nemá smysl.

Benjamin Franklin

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL