Stručný návod pro etatisty (státomily) jak pochopit libertariány

Klitoris má přibližně 8000 nervových zakončení. Je zhruba stejně citlivý jako průměrný konzervativec v diskusi o teplých sňatcích. O moc lépe na tom nejsou liberálové, ti jsou zase hákliví na to, když někdo nepovažuje potraty za super věc, kterou by si měl každý alespoň jednou zkusit.

Musím se přiznat, že mě namíchl článek s podobně přiblblým titulkem jako je tento. Autor tam však velebí konzervativce, tím snad nejhloupějším způsobem jakým to jde. Haha liberál, haha gender, haha snowflakes. Připomíná to diskusi dvou předškolních dětí, které se hádají čí tatínek unese větší balvan. Já se ptám, na co do háje tahat balvany v 21. století?

Nechte nás být

Asi nemá smysl vést debatu o tom kdo je horší. Jsou liberálové, se kterými je docela řeč. To stejné se dá říct o konzervách. Ten zbytek nechť se popere v kulturní válce za lepší svět. Pokud jste libertarián, tak vás s největší pravděpodobností štvou všichni ostatní, kteří objevili skvělý návod na život, který pochopitelně chtějí nutně vnutit všem ostatním. Jehovisté a podomní prodejci energií se mají co učit.

K čemu to je vlastně dobré?

Někomu dělá dobře, když se každých dvacet minut může přiřadit ke svému kmeni. Twitter bio s českou vlaječkou versus they/them oslovení. Když se tyto příměsi asociální debility sloučí vznikne štěkavá diskuse, kde padají slovíčka jako #neomarxista, #nácek, #hipík #levičák #pravičák.

Konzerva x Liberál

Nutno dodat, že jeden statement z vás konzervu nebo liberála nedělá. Faktem je, že to je většině lidí stejně jedno. Ten zbytek žije virtuálně na twitteru.

Kdo je ten etatista?

To je člověk, který má na všechno názor, a ten názor musí nutně vnutit všem ostatním. Ekvivalentem je člověk, který věří, že jeho problémy vyřeší vláda.

Jsem libertarián?

Na to existuje poměrně dobrý test, jestli vás nemají v lásce ani konzervy a ani liberálové, tak jim pravděpodobně jste.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL