Věci, ve kterých neměli naši rodiče pravdu

Berte to s patřičnou nadsázkou, neznám vaše rodiče. Jen jsem si složila stereotypní model průměrného rodiče Husákových let. Je možné, že se to zrovna vašich rodičů týkat nebude, ale stejně mi budete muset dát za pravdu, že na tom stereotypu něco bude.

Než začneme, tak chci sdělit, že si každého dobrého rodiče vážím, a není to snaha někoho zesměšnit. Cílem je jen poukázat na pár přežitých, lidových “mouder”, které se v zubech času prokázaly jako nesprávné.

Ten počítač tě živit nebude

🙂 Musím říci, že je to asi nejvíce zlomené tvrzení. V době, kdy jsme na starých pentiích, 32mb ramkách a gigovém harddisku pařili Dooma se snad mohlo zdát, že ty velké, hlučné stroje neumí nic jiného, než pár stříleček. Faktem je, že dnes snad kromě České pošty a obvoďáka, již neexistuje místo, kde by se nepožívaly počítače, a hlavně tam nebyli zapotřebí lidé, kteří jim rozumí na vyšší úrovni, než je tisk PDFka. Počítače tady jsou, zatím jsme z nich stále nezblbli a Věra Pohlová je nakonec bohužel nezakázala.

Bez vaření to nepůjde

Ne, že bych chtěla vychvalovat fastfoody a rozvoz jídla, ale většina jídel, kterou do sebe nacpeme, již dávno není od maminky, a většinu jídel nenavaříte. Jsou světlé výjimky, kterým závidím v práci chutné krabičky z doma, ale těm většinou není kolem třicítky, a nepropařili sedm hodin u Warcraftu.
Navzdory tomu všemu se najíme, a mnohdy docela dobře. Přiznávám bez násilí, že zavařovačka domácího segedínu by mi teď udělala větší radost, než pár set likes na tomto postu. Kdyby se náhodou někdo našel, dejte mi vědět.

Drahou polovičku ty do třiceti musíš mít

Je zřejmě fajn najít spřízněnou duši, ale asi by to nemělo být závisle na tom, jestli máme před třicítkou, nebo po. Vždy mi trochu přišlo, že je pro lidi třicítka něco jako druhé osmnáctiny. V těch prvních osmnáctinách máte plnoletost, a nabudete nějakých práv navíc, k tomu balíček povinností a nutnost hradit sociální daň. Ty druhé osmnáctiny přichází právě po třicítce. A v těch již máte k balíčku práv a povinností taky drahou polovičku, auto a dítě. Ne, že by to nebyly fajn věci. Ale asi to opravdu není nutné stihnout do třicítky – a ano, jedná se i o mě.

Na stole lidové noviny

To v případě, že vaši rodiči chtěli nabírat objektivnějších zpráv. Moji četli raději Blesk. Nehledě na fakt, že jediný objektivní zdroj je tento blog, musím dodat, že Blesk je alespoň vtipný, když už nic. Lidovky vs. Blesk? Je to fuk. V obou případech jde totiž o clickbait na papíře. Na to dnes máme titulky sdílené na sociálních sítích. Ušetříte lesy. Jen ty křížovky tam nejsou.

Další článek ponese podobný název, jen bude pojednávat o věcech, ve kterých měli naši rodiči pravdu.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL