Best of Jana Maláčová

Na politice zamrzí hodně věcí, jedna z nich je, že politici nepřijímají zodpovědnost za svá jednání, protože se jejich následky projevují až po funkčním období. Takže si často mohou mlít pantem, a je jim vlastně jedno, jaký to má dopad. Proto je dobré občas vytáhnout kostlivce ze skříně. Dnes se podíváme na Janu “Venezuelu” Maláčovou, která v pár řádcích dokáže, že přezdívku Venezuela nemá jenom tak.

Všechna tvrzení jsou velmi snadno dohledatelná na internetu. I tak to bude působit mnohdy neuvěřitelně.

“Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid”

Jako reakci na nevoli poslance Skopečka (ODS), kterou toto prohlášení vzbudilo, reagovala tím, že ani za války nebyly plošně uzavřeny školy. My totiž zavíráme 300 m2 restaurace, zato naflákat 30 dětí na plochu 5x5m problém není. Aneb jak na sebe v jednom rozhovoru plácnout, že jsem zaspala matiku i dějepis základní školy.

“Z vyšších platů státních zaměstnanců bude profitovat rozpočet”

Tak nakonec se perpetuum mobile podařilo sestrojit, a stačilo přidat na mzdách lidem, kteří jsou placení ze státních peněz, ti pak odevzdají více na daních, a tím se umoří deficit, který bude chybět při zvýšení platů státních zaměstnanců. Přijde vám to jako blbost? Ona to blbost totiž je, a nebo jen nejsme ve světě ministrů, kteří reálně nikdy nemuseli řešit, kde vzít na mzdy. Nestojí je to nikdy nic, po svém období jen prostě hodí vinu na následujícího vladaře. Tady se Jana ukázala nalevo od Pol Pota.

Dávky, dávky, dávky

Je to nejlepší protikrizové opatření. Dělají to všechny vyspělé země a my kopírujeme tento přístup. Během pandemie přišla každá desátá rodina s dětmi až o třetinu příjmů. Nejlepší cesta, jak ochránit pracující rodiny s dětmi před chudobou a spirálou zadlužení, jsou přídavky na dítě

A co ty rodiny, kde je táta kuchař a máma servírka? Tam se přišlo o celé dva příjmy, a pár stovek to nezalepí. Nejlepší cesta, jak ochránit pracující rodiny nejsou dávky, ale možnost pracovat, a to díky současným opatřením nemohou.

Maláčová navrhla, aby lidé v karanténě měli nemocenskou +500 korun denně

V překladu, pokud si třeba zlomíte nohu, a nebude moci vykonávat svou práci, tak si ještě honem sežeňte pozitivní nález na covid. Jinak přijdete o pětikilo denně, protože covid je strop na nemocenské, který nenahradí ani sádra na noze.

 “Izolace nesmí vést k chudobě”

Ministryně zde uvádí, že karanténa a jejich opatření by neměly vést k zhoršení životní úrovně. Jako hlavním příkladem uvádí, že děti už rok nechodí do školy. Absolutně nerozumím, proč má tak chorobnou potřebu cpát lidi do malých, špatně větraných místností. Naprosto nevhodné v době, kdy i velká, vzdušná prostranství vláda zavírá z odůvodněním ochrany zdraví.

Hlavně, že jede televize

Žít bez tekoucí vody a elektřiny nejde. U pronajímaných bytů musí být hygiena a technické standardy na 1.místě. Nepochopím, jak může někdo takové prostory pronajmout. A pro byty, na které lidé dostávají příspěvek na bydlení, to platí dvojnásob.

Pro tento srdceryvný projev si mohla najít lepší místo, než panelák, který je ověnčený satelity s balkónem, na kterém se suší prádlo.

“Peníze chybí, kam se podívám, musíme zvýšit daně”

Jen o měsíc později prohlásila pro seznam zprávy následující “Jsme dost bohatí, abychom mohli vyplácet sociální dávky každému.” S klidem na duši: Jana Maláčová nebude spokojená, ani když bude stoprocentní daň, a ona bude ředitelkou pro komisi přerozdělování.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL