Sociální život versus World of Warcraft

Jakmile “omylem” vypustil Blizzard zprávu o přicházejícím The Burning Crusade Classic – nebylo o čem diskutovat. Okamžitě jsem obnovila game time a začala expit frost maga na Classicu – jo, tohle asi přesně Blizzard chtěl, a zřejmě nebudu jediná. Kdo někdy expil vanila WoW, ten ví, že to je poměrně velký žrout času. S tím přichází logická otázka, jestli hraní nenaruší běžný život.

My, kteří začali hrát WoWko jako školou povinní už spadáme do kategorie třicátníků s dětmi, hypotékou, a bolestí zad z delšího sezení za počítačem. Nevěřila bych tomu, ale i já už si mohu koupit cigarety bez toho, aniž bych předkládala občanku. Ale proto, že už jsem ve věku, kdy mě nechrání mládí, tak již nekouřím. WoWko si však zahraji. Aktuálně pár hodin denně. A musím říct, že díky World of Wacraft mám v době korona krize, alespoň nějaký kontakt s lidmi okolního světa. Nebudeme si lhát, ne každý z nás může chodit na evropskou ligu ve fotbale. A je celkem jedno, jestli jste asociál, který tráví dovolenou v Orgrimmaru a nebo cestovatel z instagramu, stejně teď všichni sedíme na zadku.

Nechci tvrdit, že je WoWko lék na sociální krizi, ale v době, kdy kromě sezení na home office a nakupování párků v lidlu není moc co dělat, je grinding [Spider’s Silk] ve Stonetalon Mountains rozhodně lepší zábava, než scrollovat na TikToku a nebo se hádat na sociálních sítích. A ne, rozhodně se nesnažím hledat omluvu za hodiny hraní. Naopak, chci říct, že ty hodiny hraní WoWka jsou momentálně mnohem lépe investovaným časem než,to co, by se na internetu dalo dělat. Prospěšnější beru psaní blogu, ale tomu věnuji tak 5 procent času na internetu, a ne vždy oplývám blogerskou genialitou. Kdy, když ne teď? WoWko je dobrým řeším sociální odluky, kterou nám nadělila koronavirová krize.

Cooo haha, ty hraješ 16 let starou hru x hodin denně, haha, ty jsi mimo, pojď raději koukat na Netflix na další seriál, který končí první sérií, je moc vogue a woke, a za měsíc už si na něj nikdo nevzpomene. Nechci tím shazovat někoho, kdo kouká na Netflix, jen chci ukázat, jak moc mě štve, že dívání se na 10 dílů seriálu denně je vlastně docela ok, ale říct, že jste deset hodin zabíjeli draky ve WoWku z vás dělá tragéda bez sociálního života. Jenže, v tom WoWku jste tak stejně mimo reálný svět, ale narozdíl od zírání na seriály v tom WoWku musíte interagovat s otevřeným světem, kooperovat s ostatními hráči a bohužel i někdy hodiny běhat přes celou mapu na místo úmrtí, jen proto, že se nějakému studentovi z pomocné školy zalíbilo reskillovat nízké levely.

BTW, kdo by chtěl, tak mne může najít na Golemaggu za hordu pod nickem Hybernia.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL