Jsi fakt statečnej, když říkáš to, co všichni ostatní

S oblibou říká, jak je jeho názor nepopulární a pak vytlačí nesmysl, který je krystalickou ukázkou obyčejnosti. Pro lepší pocit jsou tyto příspěvky doprovázeny hlasnou podporou stejně smýšlejícího okolí. Wau ty jsi statečnej, když říkáš to stejné, co říká každý. A stovky lidí se navzájem ujišťují, že ten jejich názor je tak vzácný, a všichni sbírají souhlasné odpovědi, a všichni jsou nositelé řádu nepopulární pravdy. Trochu mi to připomíná Daniela Landu, který již třicet let zpívá o tom jak nemůže zpívat. Pokud někdo začne prskat moudra o nepopulárnosti jeho názorů, tak jsem si téměř jistá, že to bude něco s čím bude souhlasit každý random normík.

Prostě si příznej, že chceš přízeň

Na tom vlastně není nic špatného. Přesně od toho existují sociální bubliny. Lidé se rádi nechávají pochválit. A to je do jisté míry skvělá věc, která zvedne sebevědomí a může vás i motivovat. Proto taky dělám tento blog. Je super číst, že jsem pobavila, inspirovala atd.. Tak proč tvrdit opak?! Je prostě fajn, když s vámi někdo souzní. Nedělejte, že ne. Nositelé “Nepopulárních názorů” se ovšem snaží vytvořit iluzi, že zrovna oni na to kápli. Že mají tu správnou, správňáckou pravdu, za kterou je společnost trestá tím, že je na ně ošklivá a nedává jim porozumění. Faktem je, že tito lidi jsou obyčejní like hunteři a attentionisté, kteří středobod svého vesmíru obklopili fňukáním a snahou nahrabat, co nejvíce přízně. Určitě znáte někoho kdo říká, že je tlustý, ošklivý… i když není. A vy tak nějak tušíte, že si tímto říká o pozornost. Tak jo, to je stejná sorta lidi jen jsou updatování na internetu a okupují všechny sociální sítě. Hlavně ty, kde se dá nahrabat spousta virtuální pozornosti pomocí views a souhlasných srdéček.

Je v pořádku vydědit potomka, který takto jedná?

Ano

Víte, co je vlastně nepopulární názor?

Rozhodně to není a nebude rádoby drsné prohlášení o dvou pohlavích, ani hejty na feminismus (ačkoliv je miluji), nebudou to pravé mučedníčko. Jako příkladem opravdu nepopulárního názoru je schvalování holocaustu, odebírání základních lidských svobod, obhajoba otroctví nebo podpora Nickelback. Jednoduše se jedná o zrůdnosti, které jsou tak okrajové, že pokud je budete neironicky hlásat, tak vás společnost vyvrhne. A není na tom nic špatně. Právě, že naopak. Jedná se o zcela žádoucí jev, který eliminuje inteligenční propast tím, že do té propasti naháže duševní giganty, kteří tu propast udělali. Mít nepopulární názor znamená říkat věci, které se mnohdy příliš neslučují s realitou nebo základními slušnými mravy. Ale i mezi nepopulárními názory může být mnoho pravdivého, jen to nebude, tak častým jevem jak si můžeme myslet a jak nám někteří tvrdí.

Za říkání nepolárních názorů vás většinou nikdo nebude vychvalovat a plácat po rameni. Nutno však dodat, že pokud není takový názor naprostá konina, tak má většinou vlastnost, že urazí, poníží, rozlítí všechny zúčastněné. A to si už uznání zaslouží. Když donutíte hipíka a nácka ve stejnou chvíli vášnivě oponovat proti tomu co řeknete, tak jste dosti možná řekli nepopulární názor. A nebo taky naprosto normální názor, protože hipíci a náckové jsou opravdu pozoruhodně přiblblý živočišný druh.

Můj oblíbený nepopulární názor

Bývalý novinář TV Nova – Jan Tuna, prohlásil (teď budu parafrázovat), že nemůžete být dobrým novinářem, když se snažíte být nestranní.
Já s tím tvrzením naprosto souzním, protože mám ad1. alergii na kecy ohledně objektivní a nestranné žurnalistiky a ad2. nepovažuji za ideální dělat, že jsou obě strany mince stejné. Uvedu krásný příklad – dát deset minut prostoru nacistovi a deset minut oběti a dělat, že jsou si oba rovni, a já jako žurnalistka si mohu splnit bobříka nestrannosti.
Takový žurnalista je obyčejný opisovač textu, a při dnešních technologiích není vůbec potřeba takových lidí. Text ze zvuku si už umí přepsat kdejaká aplikace na mobil.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL