Nahlásil jsem ošklivý komentář na Facebooku, jsem hrdina

Určitě to znáte, scrollujete sluníčkovým mírumilovným Facebookem, když tam za reklamou na menstruační kalíšek vyběhne hoax nebo nenávistný příspěvek. Začne to ve vás strašně moc vřít, a chcete dát autorovi za vyučenou. “Vždyť on ten neznaboh nezná všechny souvislosti, a povrchně jen hejtuje. Musím mu to natřít.” Napíšete autorovi ostrý komentářík a máte na něm samé tlemíky, všichni vás tam zesměšňují. Kupí se větší a větší vztek. Armáda nevzdělaných trollů vám dává za vyučenou. Vy, nositel, řádu internetového rytíře, krvácíte z palců.

Pro ty, kteří nejsou na internetu první den, je to běžná rutina. Časem vám dojde, že to nemá smysl, a je lepší takové příspěvky ignorovat v případě častějšího zobrazování daného uživatele stránku zablokovat. Ale ne pro internetového hrdinu, ten se pustí do každého boje za lepší, korektnější svět.

Co asi myslíš, že ten internetový zloun udělá? No, založí si nový Facebook, a bude psát ty svoje sračky s větším, přesvědčením ty bambulo. Ztratíš mega moc času nahlašováním, sbíráním dalších kyber praskačů, kteří ztratí taky mega moc času. Pak si dáte high five, že mu dali ban a on si za dvě minuty udělá úplně ten stejnej profil. A všechno půjde na novo. Je to nerovnováha, nelze bojovat s blbostí tak, že se budeš chovat jak blbec.

Co mě mega naštvalo

Kromě toho, že v metru na Hůrce není signál, tak třeba to, že někdo úplně opomene zásluhy, ale napíše výtrus o něčí orientaci. Na myslí mám tento škvár.

sračka z iDnes

Víte proč mě to naštvalo? Protože nějaký škrabal napíše zhovadilý titulek o člověku, který dešifroval náckovské tájné kódy a pomohl urychlit konec druhé světové války. Ten člověk se jmenoval Alan Turing, to se však v z toho retardovaného titulku nedovíte. Dovíte se jen, že byl teplej, a že byl nějakým hrdinou LGBT komunity. Přitom ten člověk pomohl více než jedné skupině lidí.
Uznávám, že bejt teplý v 50 letech bylo asi hodně na nic a Alana Turinga to stálo zdraví, důstojnost a svobodu. Britové a celý svět byl extrémně retardovaný, a klidně si své hrdiny dovolili obětovat ve prospěch ideové čistoty. Takže jo… byl potrestaný za něco, co se dnes považuje za docela nudnou, obyčejnou věc.

Jen je škoda, že nějaký strejda z Ivančič čte jen titulky, a takhle si bude myslet, že poctu být na plastové padesátce dostal nějaký fialovovlasý aktivista za práva furries – přitom to byl docela Chad.

Tohle celé píšu, proto že jsem měla nutkavou potřebu napsat do komentářů na facebooku, že ten titulek je totální zhovadilost, a autora by měli pověsit za koule do průvanu. Jenže mi došlo, že toto internetové hrdinství by mě stálo jen další nervy a výsměch někoho, kdo si přečetl jen titulek, a myslí si, že jsem taky nějaká fialovlasá feministka.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL