Sám seš bublina

Na iDnes se psalo o dalším nárůstu Bitcoinu. Za posledních 5 let to je asi 350. článek. Stejně je v diskusi samej vidlák, kterej pláče, jak je Bitcoin bublina, podvod, letadlo. “A to se maže na chleba?” Jo, real, toto je jeden z argumentů proti Bitcoinu. Velký myslitel z lidu přišel na to, že nemůžu jít do Albertu, a koupit za Bitcoin Braníka v plastu a zlevněné párky. Další lidový vědec přišel s tím, že bitcoin vede Bill “Gátes” a LGBT komunita k zotročení běžného lidu. NWO, George Soros, Leoš Mareš, prostě všichni chtějí aby Bitcoin rostl, a zničil Hanu Novákovou z Ivančic, která si syslí Babišovo rouškovné do hrníčku.

Jsem pacient, který si myslí, že je Bitcoin letadlo

Poslední dobou je hrozně cool říkat, že je bitcoin letadlo. Vtip je v tom, že ten, kdo tohle řekne je většinou nějaký ultra mašťák, který ještě před pěti lety dělal OVB nebo Amway, a prodal by i svojí bábu. Nositele názorů, že je Bitcoin letadlo, to říkají proto, že si připadají jako finanční odborníci přes cokoliv. Většinou vidláci, kterým leze seno z maturitního obleku, které jim po těch letech tak trochu nesedí.

“Jsem ho měl koupit, když stál 5k.”

Stejně bys ho nekoupil.

“A co budete dělat když se vypne internet?”

A co budeš dělat ty, když se vypne internet? Budeš sedět na prdeli, a čekat, až se celý svět zhroutí. Ani na ten Barrandov se nekoukneš, protože i ten už jede přes internet. Reálně budeš v naprosto stejném loji, jako ti, kteří mají Bitcoin. Takže si můžeš sbalit Braníka na cestu a jít mlátit zombíky klackem. Zatímco ty čekáš na apokalypsu v podobě offline světa, druzí HODLují Bitcoin.

“Bitkojn je bublina”

Sám seš bublina.

“Budou nás ovládat přes blockchain”

Blockchain je takové magické slůvko, kterým se každý zaříkává. Je jedno, jestli jsi pro, nebo proti Bitcoinu. Vždy je v tvém okolí někdo, kdo něco žvatlá o blockchainu. Faktem je, že by byl blockchain bez Bitcoinu jen záznamem o pěti řádcích na wikipedii. Blockchain není budoucnost, blockchain není ani nástroj, který by nějak revolučně mohl napomoci k ovládání masy lidí.

“Bitcoin je neekologický”

Už padlo hodně na téma ekologie vs bitcoin, takže jen ve zkratce. Ano, bitcoin je zjevně méně ekologičtější než třeba bydlet v baráku z hlíny a jíst kořínky, které si hnojíte vlastním trusem. Ale je třeba ekologičtější než každoroční tisk stále se podhodnocujících státních měn a jejich krmení na serverech centrálních bank.

Nope

V tom závalu všech konspiráků se velmi snadno ztratí názor, že je Bitcoin jen jeden ze způsobů, jak spořit.


Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL