Si pořád nestěžuj

Proč máme 150 pohlaví, když není lék na rakovinu? Proč nejdou youtubeři pracovat do přetížených nemocnic? Proč, proč, proč? Ráda odpovím. Protože hovadiny se produkují mnohem snáz, tadá. A teď abych vyplnila prostor budu vysvětlovat jak moc, zbytečné je stěžování si na to, že lidé dělají blbosti místo důležitých věcí.

Co je to důležitá věc?

Vynecháme řeči typu “každý považuje za důležité něco jiné” a vrátíme se do reality, kde je opravdu důležitější objevit lék na závažnou nemoc nad objevem dalšího pohlaví, které si můžete napsat do bia na Twitteru. Můžeme si třeba představit, že jsme již všechna pohlaví objevili. Takže je na cestě objevit ten lék na závažnou nemoc? Ne, takto to nefunguje. Představa, že když se lidé nebudou věnovat blbostem, tak nastane růžový rozkvět a posun ve všem důležitém, je velmi lichá. Protože lidi dělají rádi to, co je baví. i když to není zrovna nejušlechtilejší činnost. Uff, jsem nevěřila, že něco tak revolučního prohlásím. Přepisujte učebnice sociologie! Lidi dělají rádi věci, které mají rádi!

Místo psaní tohoto blogu bych se mohla přispět k vyřešení celosvětové korona krize. Jenže jsem se rozhodla napsat tento článek, a taky jsou mé znalosti nakažlivých virů rovny nule. Takže nic nebude.

Mě jen štve, že má někdo pořád tu povýšeneckou potřebu, a zároveň je tak ubrečený, že si stěžuje na to, jak je všechno nedůležité špatné, protože je spousta důležitých věcí, která se musí řešit, a díky tomu se snad neřeší. Jsem již zmiňovala, že youtuber nevyoperuje slepák, a že lidi nejsou zrovna efektivní, když jim něco vnucujete. Tak proč do háje musí existovat armáda duševních gigantů, kteří budou plkat nad, tím jak by to vše mělo vlastně vypadat?

Vadí ti, že někdo vymýšlí nesmysly místo toho, aby zachránil životy? Tak nebuď stejný mamlas, a nepiš blbosti na sociální sítě. Nauč se ty životy zachraňovat místo toho, abys upozorňoval na to, jak jsou všichni a všechno špatně. Proč tady máme 150 pohlaví a žádný efektivní lék na alzheimera? Bude to tím, že vyplkat 150 nesmyslů zabere mnohem méně práce, vyžaduje mnohem méně znalostí, a hlavně není potřeba, aby těch 150 nesmyslů fungovalo. Stejně jako u hejtů na tyto nesmysly. Tolik ve zkratce, proč jsou podobné výkřiky do prázdna blbější než věci, na které ty výkřiky upozorňují.

Američtí vědci zjistili, že …

Staré vděčné téma do okurkové sezony, když není o čem psát, tak rychle média přiběhnou s novým výzkumem, který podle univerzity v Kansasu zjistil, že se dá těžit nafta z drůbeže. Tento objev změní postoj společnosti k fosilním palivům. Teď stačí miliardy kuřat namačkat v pressu, a máme bio palivo, na které nebudou potřeba dotace z Evropské Unie.
Lid se vzteká, že někdo takový výzkum platí. Sdílejí to na sociálech, a říkají jak je možné, že má někdo tolik času na podobné kraviny. Ale tato jejich poznámka, taky nevyřeší alzheimera, a taky by mohli dělat něco lepšího.

Tvůj děda posílá řetězáky

“Když tenhlenc obrázek nepošleš 10 lidem, tak budeš mít 10 let smůlu”. Tyto neškodné rětězáky nemám na mysli, nebudeme se bavit ani o Perském princi, který se potřebuje dostat do Evropy a potřebuje vaše bankovní spojení na, které by mohl poslat 50 milionů dolarů.
To vám takhle děda pošle do mailu řetězovou zprávu, o tom, jak chtějí Piráti přitáhnout 30 tisíc migrantů. K tomu je připojena fotka přeplněného nádraží černouškama. Nehledě na to, že řešit migraci je strašně moc 2014, tak se jedná o fotku, která není ani z Evropy, natož z nádraží v Břeclavi. To je možná důvod, že o tom nechtějí média informovat. Kdo ví. Problém je, že máš svého dědu rád, takže se musíš postavit velkému dilema, zdali jít do diskuse s člověkem, který to může nést špatně, a nebo dědečka ignorovat, a tím ho nechat dělat ze sebe blba u známých.

Man invents a fictional scenario and then gets angry about it

Mi-lu-ji, jako bonusový materiál jsem si zvolila to nejlepší z nejlepšího. Řeč je o lidech, kteří začnou vyprávět nějaký příběh, který postupně gradují a gradují, až se sami naserou. Pokud neobeženeme zem ostnatým drátem, tak za námi přijdou migranti a znásilní muže, ženy pobijí a pak nám ukradou práci a kulturu a kulturák s vlajkami. A naše děti budou nosit džihád a právo hidžábu bude na každém kroku. BTW tohle je strawman.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL