Skotský fotbalový klub žaluje Českou televizi za to, že odvysílala planetu opic

Steven Gerrard – trenér skotského Glasgow Rangers dnes oznámil, že v boji proti rasismu budou muset být důslednější. Ve spolupráci s UEFA bude vznášet novou žalobu, tentokráte kvůli odvysílání rasistického filmu Planeta Opic. Soudit se hodlá celé Skotsko a řada jejich médií. Požaduji, aby za odvysílání rasistického filmu odstoupila fotbalová Slávie z pohárů.

Klubu vadí, že odvysílaný film připodobňuje hráče afrického původu. Obzvláště pak akční scény “opičích lidí” podezřele připomínají hru, kterou předváděli na hřišti v inkriminovaném utkání se Slávii.

Kromě žaloby na Českou televizi a Slávii plánuje klub žalovat také tvůrce filmu, protože je zcela evidentní, že tento film byl mířen proti hráčům klubu. Klub také zvažoval žalovat Pierre Boulle, autora knihy, ale ten je již bohužel 27 let po smrti, a proto se obrací přímo na jeho rodinu, po které požaduje doznání, že film má rasistický podtext. Za toto rovněž požadují odstoupení Slávie, tentokráte z nejvýší české soutěže. S tímto přispěchala na pomoc fotbalová Sparta, která je sice aktuálně druhá za Slavií, ale považuje odstoupení Slávie za férový krok, který by mohl klubu pomoci od rasistické současnosti.

To se samozřejmě nestalo, ale můžete se podívat na článek, který kritizuje aktuální dění ohledně utkání Rangers – Slavia: https://nicoleb.cz/2021/03/zla-a-rasisticka-slavie/

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL