Bylo by fajn, kdyby ses pochválila

“No já jsem strašně moc přibrala.” Říká kolegyně u které je zřejmé, že už půl roku drtí dietu a shodila dobrých patnáct kilo. Jak by byl svět hned hezčím místem kdyby řekla “Tak jo, půl roku nechlastám sladké pití, mám dole nějakých dvacet kilo. A cítím se strašně hot”. Pro mě osobně by to bylo hodně cool. Protože se mi líbí, když někdo oplývá sebevědomím a hlavně si umí vážit sám sebe a svého okolí tím, že se nesnaží upozorňovat na to jak něco dosáhli, tak, že se shazují.

Lidi co se umí pochválit jsou cool a moc si jich vážím. Yep… teď se nabízí, že jsou lidi, kteří to se sebevědomím přehání. Ale ruku na srdce. Kolikrát slyšíte od lidí, že se považují za skvělé v čemkoliv, a kolikrát od nich slyšíte jak se snaží vydobýt pozornost tím, že se shazují a čekají, že je někdo bude utěšovat.

Vrcholem cringe je pak rozhovor.
Alena: Já jsem zase přibrala to je strašný. Tento rok to vidím na jednodílné plavky
Alena2: No ty máš co povídat, já snad ani k vodě nepůjdu.
Alena: Ale noták
Alena: Ach ale noták…

No ták tvl…

dies from cringe

A pak jsou lidi co řeknou “Zhubla jsem ranec, konečně bikiny. Hodně top”. Nepřijde vám to osvěžující? Protože mě jo.

A jasně… nejde jen o hodnocení fyzické schránky. Tohle se dá aplikovat na zcela všechno. Mám ráda lidi co se umí pochválit. Nechci hrát Boženu Němcovou, ale v dnešní toxické době, kdy je strašně cool být nad věcí, tím, že se snažím sejmout všechny a všechno na netu, je milé vidět lidi co jsou mimo tohle dění a nebojí se říct, že jsou v něčem dobří.

Líbíl se Vám článek?

Díky darům nemusí být na webu reklama. Děkuji všem, kteří přišpeli 🙂
PayPal
Bitcoin
Bankovní převod: Platební brána
BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL