Proč není dobře, že YouTube ruší dislike.

Tlačítko dislajku sice zůstane, ale vy už neuvidíte kolika lidem se video nelíbilo. Tuto novinku oznámilo YouTube na svém oficiálním blogu https://blog.youtube/news-and-events/update-to-youtube/. Jaké dopady si od tohoto kroku YouTube slibuje a jaká je realita?

Dislike button jako nástroj šikany. YouTube se domnívá, že když nepůjde vidět počet nelíbících se reakcí, tak to prospěje tvůrcům a omezí se tím jejich šikana. Zapomněli však dodat, že samotný tvůrce počet dislike uvidí. Navíc jsou lidé vynalézaví. Dost možná přibude pod videem komentář „Dislike“ na kterém budou desítky, stovky, tisíce reakcí. Takový komentář bude pravděpodobně u většiny videí a bude zaručeně nejlajkovanější – tudíž bude nepřehlédnutelný. A proto, že tento trend bude opakovat kde kdo, tak se objeví víckrát pod jedním videem. Komentáře pod videem, tak velmi snadno zdegradují a tvůrcům jen stěží pomůže YouTube s duševní pohodou, když budou mít místo jednoho tlačítka stovky komentářů „Dislike“.

YouTube

Chceme vytvořit inkluzivní a respektující prostředí, kde mají tvůrci možnost uspět a cítit se bezpečně, aby se mohli vyjádřit. Toto je jen jeden z mnoha kroků, které podnikáme, abychom tvůrce nadále chránili před obtěžováním. Naše práce není u konce a budeme zde i nadále pokračovat.

Spoluzakladatel YouTube s tímto krokem nesouhlasí.
Spoluzakladatel autor vůbec prvního videa na YouTube (Me at the zoo) Jawed Karim s odstraněním dislike tlačítka nesouhlasí. Podle něj změna povede k úpadku celého YouTube. YouTube podle Jaweda plánuje provést změnu, která je v drtivě většině odmítána.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *